opinie | artykuły
Na jakie składniki zwracać uwagę w kosmetykach. Alergeny cz. 1.

Alkohol benzylowy podobnie jak benzoesan benzylu i cynamonian benzylu zaliczany jest do potencjalnych alergenów na mocy VII poprawki do Dyrektywy Kosmetycznej 76/768/EEC i jest wymieniany wśród 13 substancji, które szczególnie często wywoływały alergie (na podstawie Opinii SCCNFP/0017/98 Final).

czytaj więcej
Rola cynku w procesie gojenia skóry i procesach zapalnych.

Cynk ma bardzo długą historię stosowania w leczeniu schorzeń, szczególnie tych dotykających skórę. Niedobór cynku w organizmie, czy to z powodu złej diety, czy też genetycznych uwarunkowań odbija się na zdrowiu skóry. Konsekwencją tego są najczęściej ostre stany zapalne skóry (dermatitis) dotknięte procesem zapalnym (inflammation) takie jak: pieluszkowe odparzenie, trądzik, łupież czy łojotokowe zapalenie skóry.

czytaj więcej
Powstawanie i zapobieganie odparzeniom pieluszkowym

Badania przeprowadzane w UK potwierdzają, że odparzenie pieluszkowe nie rozwija się zazwyczaj natychmiast po urodzeniu. Początki przypadają ogólnie na okres pomiędzy 3 tygodniem, a drugim rokiem życia , przy czym największa częstotliwość występowania odparzeń to okres pomiędzy 9, a 12 miesiącem życia. Powstaje ono w miejscu kontaktu pieluszki ze skórą.

czytaj więcej
Odparzenie "pieluszkowe" u dorosłych

Popularne u niemowląt odparzenie pieluszkowe objawiające się m.in. zaczerwieniem i podrażnieniem, występować może również u dorosłych w wyniku stosowania produktów higienicznych absorbujących wilgoć, tj. wkładek higienicznych lub specjalnych majtek stosowanych przy niedotrzymaniu moczu.

czytaj więcej
2018 © Copyright Sudopharma