opinie | artykuły
na odparzenia pieluszkowe

Chroni przed odparzeniami

FLODMAX - krem, którego zawsze poszukiwaliście

Krem na odparzenia pieluszkowe dla dziecka

Odpieluszkowe odparzenie skóry jest to dolegliwość dotykająca głównie niemowlęta. Powstaje w wyniku kontaktu moczu ze skórą. Bakterie obecne na skórze rozkładają mocznik obecny w moczu do amoniaku, który powoduje zaczerwienienie i podrażnia delikatną skórę dziecka.

Sytuacja może ulec pogorszeniu, gdy podrażniona skóra ociera się o pieluszkę lub ubranko zwłaszcza noworodka. Efekt pocierania wzmacnia się, gdy pieluszka pozostająca w kontakcie ze skórą jest mokra. W miejscach, gdzie podrażnienie jest wyjątkowo ostre może dochodzić do odparzeń prowadzących do przerwania ciągłości skóry. Miejsca takie mogą stanowić otwartą drogę dla infekcji.

Odparzenia objawiają się zaczerwienieniem, obrzękiem. Czasem ze skóry sączy się surowiczy płyn .Towarzyszy im pieczenie, świąd.

Krem FLODOMAX dzięki specjalnie dobranym składnikom tworzy na skórze skuteczną barierę ochronną odporną na wymycie wodą. Zabezpiecza skórę przed bezpośrednim kontaktem z moczem. Dzięki obecności tlenku cynku o działaniu ściągającym, osuszającym i antybakteryjnym, skutecznie chroni również przed powstaniem infekcji i wspomaga regenerację skóry dziecka.

2018 © Copyright Sudopharma