opinie | artykuły

Nowoczesny skład kremu

FLODOMAX - krem, którego zawsze poszukiwaliście

Tlenek cynku

Tlenek cynku pełni funkcję ściągającą, antybakteryjną i ochronną w stosunku do skóry. Ogranicza rozwój bakterii w podrażnionych miejscach. Zabezpiecza skórę przed niekorzystnym działaniem czynników drażniących.

Pantenol

Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego). Po wniknięciu w skórę jest przekształcany w kwasu pantotenolowy. Posiada działanie nawilżające, przywraca skórze elastyczność , działa przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Nadaje skórze uczucie gładkości, zmniejsza suchość, łuszczenie, świąd i rumień. Wpływa kojąco na skórę, przywracając skórze zdrowy wygląd.

Gliceryna

Substancja nawilżająca. Zmiękcza i poprawia gładkość skóry. Przeciwdziała podrażnieniom.

Olej ze słodkich migdałów

Posiada działanie odżywcze, zmiękczające i nawilżające. Natłuszcza i wygładza skórę czyniąc ją bardziej elastyczną. Chroni skórę przed utratą wody. Jest źródłem cennych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) kwasów szeregu omega-6 i omega-9. Kwasy te czynnie uczestniczą w regeneracji skóry, wzmacniają barierę lipidową naskórka oraz przywracają równowagę fizjologiczną.

Naturalny olejek lawendowy

Otrzymywany z rośliny Lavandula augustifolia. Posiada właściwości antyseptyczne i antygrzybiczne. Stosowany jest przy oparzeniach i zranieniach, gdyż zapobiega infekcjom i powstawaniu blizn.

Petrolatum

Najlepszy środek zmniejszający utratę wody przez naskórek.

Cera Alba

Wykazuje działanie zmiękczające, regenerujące i wygładzające skórę.

2018 © Copyright Sudopharma